Halloween dla dzieci- 5 strasznie ciekawych książek dla dzieci 0
Halloween- 5 strasznie ciekawych książek dla dzieci

Przed nami Halloween… Noc przebierańców, strachulców i psikusów. Jedni uwielbiają ten zwyczaj, a inni wręcz przeciwnie. Niemniej jednak, w ten dzień chodzi o to, aby dobrze się bawić, przebierać się za straszną postać, wydrążyć i podświetlić swoją dynię- to ona jest symbolem tego święta, a także najeść się do syta zebranych wcześniej słodyczy!
Gdzie jest obchodzone Halloween? Największym zainteresowaniem cieszy się w Stanach Zjednoczonych, Irlandii, Kanadzie, Wielkiej Brytani oraz w Australii. Do Polski ten zwyczaj zawitał dopiero w latach 90. XX w.


Ciekawostki o Halloween:

-Halloween to drugie najpopularniejsze święto na świecie zaraz po Bożym Narodzeniu.
-W tym dniu czarownice wraz ze swoimi czarnymi kotami siadały za stołem i przepowiadały przyszłość.
-Anoka od 1937r jest światową stolicą Halloween.
-Pierwotnie poza obchodami święta zmarłych w Halloween witano zimę i żegnano lato.
-Dawniej wierzono, że w tym dniu znikała  granica między światem żywych i umarłych. Ludzie z obawy przed złymi duchami, przebierali się w przerażające stroje, aby je odstraszyć.
-Halloween co to znaczy? Nazwa jest skrótem “All Hallows' Eve”, oznacza Wigilię Wszystkich Świętych.
-Z jakiego kraju pochodzi? Z Irlandii. W hrabstwie Meath obchodzono już 2 tys. lat temu.

 

Halloween książki dla dzieci. Polecamy 5 strasznie ciekawych książek dla odważnych dzieci.

 

Zamczysko Strachulców Mr Tan

Zamczysko Strachulców

Książka, która opowiada o potworach uczących się straszenia. Pełna humoru opowieść o uczniach i nauczycielach. Zupełnie jak w normalnym, szkolnym życiu. Z małą różnicą- jest to opowieść o potworkach, a nie o ludziach. Straszydła uczą się jak być straszydłem! Zachowują się okropnie, świetnie się przy tym bawiąc. W dodatku za takie zachowanie są nagradzane! Szkoła do której chodzą uczniowie nie jest budynkiem, ale żywym organizmem, które może również zachorować. Znajdziecie tu klasyczne opowiadanie z domieszką zabawnego komiksu. 

 

Strachozagadki A. Navarro

Strachozagadki

Książka do czytania i rozwiązywania przeróżnych łamigłówek! Wszystkie zadania związane są oczywiście z potworami. Znajdziecie tutaj upiorne labirynty, potworne puzzlami i układanki, rebusy, które budzą strach, straszliwie trudne pytania i mrożące krew w żyłach pytania! Przy okazji zabawy dziecko będzie rozwijało swoją wyobraźnię, spostrzegawczość, koncentrację, pobudzi kreatywne i logiczne myślenie.

 

O duchu, który się bał S. Töringe

O duchu, który się bał

Opowieść o dziewczynce, która mieszka z mamą w starym domu w głębi ciemnego lasu... Brzmi strasznie? Pamiętajcie jednak, że to czego się boicie samo też się boi! 

Mała dziewczynka prosi mamę o opowiedzenie strasznej historii. Podczas gdy mama ją opowiada inne stwory też się boją. Książka tylko dla odważnych dzieci!
W książce nie zabraknie:
-ducha bez głowy, który boi się wampirów,
-taty wampira z synkiem, którzy boją się długonogiego kościotrupa,
-długonogiego kościotrupa, który boi się wielkiego potwora,
-wielkiego potwora, który boi się małych myszek!

Książka świetnie przedstawia, że każdy się czegoś boi. Nawet największe stwory bywają bojaźliwe!

 

Ikabog J.K. Rowling

Ikabog

Książka napisana przez najbardziej znaną autorkę na świecie J.K. Rowling

Nadchodzi legendarny potwór Ikabog! Królestwo znajdzie się w ogromnym niebezpieczeństwie. Nie lada odwagą wykaże się dwoje dzieci! Poznacie historię o nadziei i przyjaźni.

Coniemiara to królestwo, w którym nie brakuje złota. Jedzenie podawane przez cukierników, serowarów i rzeźników było najpyszniejsze na świecie. W dodatku król miał najpiękniejsze wąsy na świecie! Całe królestwo było idealne! Jednak na północy były tajemnicze, mgliste Błota, w którym jak głosi legenda żył straszliwy Ikabog! Każdy dorosły wiedział, że to tylko opowieści dla niegrzecznych dzieci i potwór w rzeczywistości nie istnieje. Niestety czasem legendy żyją swoim życiem i wtedy bywa różnie...

Sprawdzicie czy legenda może zaszkodzić królestwu, a znakomity król może utracić tron?

 

Atlas . Stwory i potwory A. Antosiewicz

Atlas. Stwory i potwory

Wielkoformatowy atlas o niezwykłych stworach i potworach. W książce brało udział, aż dziewięciu ilustratorów! Wspaniałe ilustracje i jeszcze lepsze opisy.
Na pewno wiecie, że świat jest wypełniony magicznymi stworzeniami! Niektóre są naprawdę piękne, a inne szkaradne! Czasami można się ze stworem zaprzyjaźnić, a innym lepiej zejść z drogi. 

W tym atlasie znajdziecie całą masę cudaków. Niektóre na pewno znacie z baśni, bajek, mitów, legend i opowieści. Dzięki specjalnej skali, która została dołączona do książki będziecie mieli szansę ocenić czy dane stworzenie jest groźne, silne, szkaradne, inteligentne i jakie masz szanse w starciu z nim.

Atlas został podzielony na 9 kategorii potworów:

-ludzie i nieludzie,

-szczyty gór,

-latające,

-potworne głębiny,

-domowe zacisze,

-baśnie i legendy,

-upiorne lasy,

-ogromne,

-mitologiczne

Po tej książce będziecie wiedzieli, że czasami warto oswoić strach i przekonać się, że nie taki potwór straszny, jak go malują!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl