Nauka angielskiego - 5 ciekawych książek dla dzieci 0
Książki do nauki języka angielskiego. Wybraliśmy 5 ciekawych propozycji dla dzieci

Język angielski w obecnych czasach towarzyszy nam wszędzie. Słuchamy go w radiu, w telewizji, na ulicy, w pracy, a także w szkole. Doskonale wiemy jak ważna jest nauka tego języka. Dlatego staramy się już od najmłodszych lat uczyć obcych języków nasze dzieci. Małe dzieci przyswajają naukę znacznie lepiej i szybciej. Nie są świadome, że się uczą. Zazwyczaj chętnie naśladują mowę, a także samodzielnie rozpracowują reguły gramatyczne. Najlepsza nauka to taka, która jest również zabawą. Dziecko bawi się nie wiedząc, że w tym samym czasie uczy się czegoś pożytecznego. Rodzice i opiekunowie poszukują najróżniejszych możliwości i metod do jak najbardziej naturalnej nauki. Dziś podpowiemy wam, które książki wybrać do nauki języka angielskiego.

Polecamy ciekawych propozycji dla waszych dzieci do nauki języka angielskiego.

“W mieście. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska” A.Żelewska

“W domu. Moja pierwsza encyklopedia polsko-angielska”  A.Żelewska

W mieście W domu

Książki z okienkami to świetna zabawa dla każdego dziecka. Znajdziecie w każdej z tych książek ponad 200 słówek. Ilustracje są podpisane w języku polskim i angielskim. W najnowszej książce “W mieście” znajdziecie słowa związane z miastem: nazwy budynków, miejsc, zawodów, produktów, pojazdów. W książce “W domu” będą to słowa związane z domem i rodziną: nazwy sprzętów, pomieszczeń, ubrań, członków rodziny, zabawek, części ciała. Zabawne i kolorowe ilustracje zaciekawią małego odkrywcę, a przy tym sprawią, że dziecko chętniej zajrzy do książki. Również rodzic może skorzystać z tej formy nauki przypominając sobie słówka angielskie, które na pewno kiedyś poznał. 

 

“Angielski dla dzieci. Rymowanki i wierszyki”

“Angielski dla dzieci. Piosenki”

Angielski dla dzieci. Rymowanki i wierszyki Angielski dla dzieci. Piosenki

Doskonale wiemy, że dzieci szybko uczą się piosenek i wierszyków w przedszkolu i w domu. Uwielbiają powtarzać coś czego się nauczyły. Dlaczego tak jest? Ponieważ teksty rymowane szybko i łatwo wpadają w ucho, a także zapadają w pamięci. Do dziś pewnie wiele z was pamięta wierszyk, którego uczyliśmy się w dzieciństwie. Zdania rymowane doskonale rozwijają słownictwo, a także zwracają uwagę na intonację, rytm czy akcenty. Przede wszystkim dzieci uwielbiają słuchać wszystkiego co jest dźwięczne. Dlatego polecamy wam te dwie książki. W jednej znajdziemy znane rymowanki i wierszyki, a w drugiej znane piosenki. Napisane są w języku polskim i angielskim. Dodatkowo każdą z tych książek możemy odsłuchać wspólnie z dzieckiem dzięki płycie CD lub nagraniom MP3, które możemy ściągnąć za darmo ze strony producenta. 

 

“Kubuś Puchatek. Winnie The Pooh” A.A. Milne

“Chatka Puchatka. The House at Pooh Corner” 

Kubuś Puchatek. Winnie the Pooh Chatka Puchatka. The House at Pooh Corner

 

Kolejną propozycją są książki dwujęzyczne do nauki języka angielskiego. Jest to świetna forma dla starszych dzieci, chociaż nie wyklucza też młodszych. Stanowi fantastyczne narzędzie językowe. Nauka języka może być bardziej efektywna jeśli pozbędziemy się nudnych i sztucznych dialogów, które kończą się ćwiczeniami. Możemy je zastąpić fabułą, która nas ciekawi, a tym samym zachęci do dalszego czytania i słuchania. Czytanie dwujęzycznych książek przynosi wiele korzyści- pozwala poznać angielski w różnych jego odmianach, poznać konstrukcje składniowe, a także słówka, które w późniejszym etapie zaczniemy wykorzystywać nawet o tym nie myśląc. Dosłownie im więcej słuchamy, czytamy czy widzimy tym lepiej przyswajamy dany język. Dzieci, które w ten sposób będą się “uczuć” z pewnością w późniejszym czasie zaczną rozumieć więcej, a nawet więcej mówić w języku angielskim.

 

 

"Kitty Kotty" A. Głowińska

Kitty Kotty

Pewnie jak wielu rodziców, których dzieci są fanami Kici Koci to wiedzą, że powstała nowa seria uwielbianej bohaterki w języku angielskim. Książki te są odpowiednikami wersji polskiej “Kicia Kocia sprząta” - “Kitty Kotty helps to clean”. Powstało już 10 książeczek w języku angielskim i wszystko jest na dobrej drodze, aby tych książeczek powstało znacznie więcej. Książki są świetną formą do nauki ponieważ znajdziemy tutaj proste zdania z podstawowym słownictwem. Doskonale by było gdyby dziecko znało już dany tytuł w języku polskim, a następnie można by było wspólnie przeczytać książkę w języku angielskim. Mały czytelnik zacznie kojarzyć ilustracje (są takie same), a także kontekst danej historii. Pomoże to w osłuchaniu się języka, a z czasem nawet rozumienia i zapamiętywania danych słówek czy nawet zwrotów. Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl