Książki o dinozaurach. 5 najciekawszych książek dla dzieci 0
"Książki o dinozaurach. 5 najciekawszych książek dla dzieci"

Dinozaury dla dzieci to chyba najciekawszy temat w ostatnim czasie! Mamy wiele zapytań o książki właśnie z tymi prehistorycznymi zwierzętami! W ogóle nas to nie dziwi. Ponieważ ich historia, wielkość i złożoność jest niesamowita. 

Polecamy dla Waszych dzieci najciekawszych książek o dinozaurach!

“Encyclopedia Prehistorica Dinosaurs: The Definitive Pop-Up” R.Sabuda

Encyclopedia Prehistorica Dinosaurs: The Definitive Pop-Up

Nasza ulubiona i najciekawsza wersja książek o dinozaurach w wersji pop-up. Co prawda anglojęzyczna, ale działająca na wyobraźnię. Każda rozkładówka stanowi ogromną niespodziankę dla oka. Dinozaury dosłownie wychodzą z książki! Doskonale wykonana. Zresztą sam autor jest mistrzem w wykonywaniu tego typu książek. Świetna książka na prezent i na pewno jest to książka unikalna i niepowtarzalna. Zdecydowanie polecamy!

 

“Dinozaurium. Muzeum Dinozaurów” L. Murray

Dinozaurium. Muzeum Dinozaurów

W tej książce znajdziecie niesamowite muzeum dinozaurów. Wspaniale ilustrowana z dużą dawką informacji. Dowiecie się dlaczego jedne były pokryte piórami, a inne łuskami. Odkryjecie dinozaury łagodne i drapieżne, od najmniejszych jak trodony, po największe jak znane wszystkim t-rexy. Czy jesteście pewni, że dinozaury, aby na pewno wyginęły?

 

 

"Zwierzęta, które zniknęły. Atlas stworzeń wymarłych" N.Kucharska, K.Gładysz, P.Łaczek, J.Wajs

Zwierzęta, które zniknęły

Książka, w której znajdziecie nie tylko dinozaury, ale i różne prehistoryczne zwierzęta, które wyginęły. Dowiecie się dlaczego tak się stało i jaka była przyczyna wymierania tych zwierząt. Dodatkowo jest poruszony temat zwierząt współczesnych, których populacja drastycznie spada, a także wyjaśnienie powodów i skutków tego zjawisk. 

"Opowiem ci, mamo, co robią dinozaury" E.Dziubak

 

Opowiem Ci mamo co robią dinozaury

Książka, która doskonale sprawdza się w aktywnym czytaniu.  Na każdej stronie znajdziecie zadania do rozwiązania dla dzieci, a takżę poznacie skomplikowane nazwy dinozaurów. Traficie na: Riochazaura, Trematozaura, Diplodoka, Plejozaura, Tyranozaura Rexa, Ankylozaura, Archaeopteryxa i wiele wiele innych. Wasze dziecko z pewnością trafi do prehistorycznej krainy, w której będzie czekało na niego mnóstwo przygód! Nie zabraknie edukacji, zadań interaktywnych, a także sporej dawki humoru.

 

“Dinozaury i inne prehistoryczne zwierzęta. Kości gigantów" R.Colson

Dinozaury i inne prehistoryczne zwierzęta. Kości gigantów

 

Kolejna książka, która przedstawia największe zwierzęta świata. Tym razem wraz z autorem badacie ich szkielety. Sprawdzicie jak wyglądały dinozaury i czym się charakteryzowały. Jakie były ich systemy obronne, a także czym atakowały. Znajdziecie tutaj całą masę ciekawostek i niesamowitych ilustracji. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl