Czas na powrót do szkoły! 0
Czas na powrót do szkoły!

Czas na powrót do szkoły! 

Wakacje już za nami, czas do szkoły. Przed dziećmi kolejne wyzwania. Nauka, sprawdziany, klasówki, oceny... Cała masa obowiązków, którym trzeba sprostać. Nie jest to łatwe, szczególnie w czasie gdy wszystko wokół się zmienia. Jedni szkołę lubią inni wręcz nienawidzą. W dodatku co z dziećmi, które idą do pierwszej klasy podstawowej? Jak je przygotować? Jak przygotować siebie- rodzica? Pytań i obaw jest wiele! Jednak na pójście do szkoły można się przygotować. 

Dzieci zadają różne dziwne pytania:

-Dlaczego szkoła wkurza i jak ją przetrwać?
-Dlaczego szkoła jest nudna?
-Co to jest szkoła?
-Czy szkoła jest potrzebna?
-Czego uczy szkoła?
-Czy w szkole są oceny?
-Jak wygląda szkoła?

Na te i wiele różnych pytań mogą odpowiedzieć waszym dzieciom wybrane książki o szkole. Przecież szkoła nie musi być nudna. W każdym miejscu są wady i zalety. Jak to przetrwać? Wystarczy spojrzeć na szkołę nieco inaczej. Pokazać jej atuty, nie tylko obowiązki z nią związane. To właśnie w szkole poznajemy nowe koleżanki i kolegów. Spędzamy wesoło czas na przerwach i małymi krokami stajemy się dorośli. 

 

 Cały ten Kostek, czyli rok szkolny na wesoło Magdalena Szczęsna , Krzysztof Szałek

Cały ten Kostek

 

Pierwszą z książek jest “Cały ten Kostek”. Książka przedstawiająca chłopca, który zaczął chodzić do szkoły. Jego mama każdego poranka daje cenne rady chłopcu, przy tym bardzo się stresując. Kostek zaś nie rozumie dlaczego mama się tak martwi, szkoła jest przecież fajna! 

Z Kostkiem chodzimy do szkoły przez cały rok, zaczynając od września, aż do wakacji. Podczas roku szkolnego, chłopiec doświadcza różnych szkolnych przygód i wyjaśnia jej działanie.

Ciocia Jadzia. Szkoła Eliza Piotrowska

 Ciocia Jadzia. Szkoła

Następną książką jest “Ciocia Jadzia. Szkoła” jest to wesoła opowieść o Cioci Jadzi, która właśnie zmieniła pracę i została woźną w szkole. W tym samym momencie jej bratanica idzie do pierwszej klasy co daje dziewczynce nieco odwagi. Ciocia bardzo dużo czasu spędza w piwnicy gdzie zajmuje się również kotłownią. W piwnicy jest wiele rur, które niosą ze sobą głosy uczniów i nauczycieli. Daje to Cioci Jadzi ogromny dar, który wykorzystuje do zmiany biegu zdarzeń, tak, aby wszystko zmienić na lepsze. Wesołe ilustracje i ciekawe wydarzenia sprawią, że szkoła będzie postrzegana na wesoło.

 

Szkoła i ja. Idziemy do pierwszej klasy Ewa Borowska

 Szkoła i ja. Idziemy do pierwszej klasy

Kolejną książką jest “Szkoła i ja. Idziemy do pierwszej klasy”. Książka jest napisana przez nauczycielkę z powołania, która specjalizuje się w wspieraniu dzieci i rodziców podczas adaptacji pierwszoklasistów. Prezentuje w prosty sposób jak wygląda szkoła, na czym polega i jakie zasady w niej panują. Dzięki tej książce dzieci idą do szkoły bardziej świadome co dodaje im odwagi. 

Mam prawo! Grzegorz Kasdepke

Mam prawo! Grzegorz Kasdepke

Nie może również zabraknąć książki o prawach dziecka "Mam Prawo!". W tej książce znajdziecie historię o uczniach, które biorą udział w szkolnym przedstawieniu. Podczas prób okazuje się, że jest wiele pytań i tematów, które warto zgłębić. Cała rozmowa poprowadzona jest z dozą humoru i ciętą ripostą. Uczniowie samodzielnie odkrywają, że Konwencja Praw Dziecka jest naprawdę o nich i dla nich. Z pozoru trudny temat jednak Grzegorz Kasdepke zatroszczył się o odpowiedni język i lekkość poruszanych tematów. Sprawił, że naprawdę ciężko jest się oderwać od książki, przy okazji dowiadując się ważnych spraw na temat własnych praw.

 

1, 2, 3… do szkoły Marianne Dubuc

 1, 2, 3… do szkoły Marianne Dubuc

Na koniec książka w obrazkowym wydaniu “1,2,3… do szkoły”. Doskonała książka dla przedszkolaka i pierwszoklasisty. Książka opowiada o Pom, która już niedługo rozpoczyna swoją szkolną przygodę. Jednak nie może się doczekać i bardzo się niecierpliwi. Postanawia odwiedzić swoich znajomych w szkole i zobaczyć jak to wszystko wygląda. Odwiedza szkołę jeżyków, szkołę wilków, wiewiórek i wiele innych zwierzęcych przyjaciół. W każdej szkole coś się dzieje i każda ma ze sobą wiele wspólnego. Pom już wie jak to wszystko wygląda i jakie panują zasady. Wierzy, że szkoła to fantastyczna przygoda, której nie może się już doczekać. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl